Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Piknik w Potrzebowicach

  Okres wakacji to ważny dla wszystkich czas. I dla tych, którzy niecierpliwie siedząc w ławkach marzyli o rozrywkach i zamiast głosu nauczyciela szumiały im jeziora, góry i las. Również jednak w nieco starszych, z każdym promieniem słońca budziły się wspomnienia letnich wojaży, spływów kajakowych, wypraw wszelakiego rodzaju. . . .
  50 osobowa grupa naszych Mieszkańców hucznie przywitała te najgorętsze i najpiękniejsze miesiące lata. Wczesnym rankiem pieszo pokonali trasę Wieleń – Potrzebowice, podziwiając w drodze piękno natury, słuchając odgłosu lasu i śpiewu ptaków. Dzielnie maszerowali – jedni z kijkami, inni tak zwyczajnie – spacerkiem. Miłego towarzystwa dotrzymywał im bocian, pięknie prezentując swoją urodę. Nie wszystkim zdrowie pozwoliło na wędrówkę, więc przyjechali na biesiadę samochodami.
  Gry i zabawy nie miały końca. Chusta animacyjna, badminton, piłka i wiele innych zabaw ruchowych zaktywizowało wszystkich zebranych. Koce, krzesła i piękna trwa zapraszała zmęczonych nieco i chętnych do odpoczynku, jak i opalania się.
  Towarzysząca zabawie muzyka nie była w stanie zagłuszyć radosnych okrzyków i śmiechów. Wkrótce, zebranych pod potrzebowicką wiatą otoczył piękny i smakowity zapach pieczonych na ognisku pysznych kiełbasek i chlebka.
  Spotkanie zwieńczyła zabawa taneczna, w której podobnie, jak w grach ruchowych wszyscy zebrani bardzo chętnie uczestniczyli. Mamy nadzieję, że już niedługo znów uda nam się spotkać i razem cieszyć wspólnymi chwilami. Z nadzieją spoglądamy w niebo prosząc o piękną pogodę, aby móc zbierać kolejne wspomnienia, o których będziemy snuć opowieści w długie, zimowe wieczory. Kolejny raz życie pokazało, że dobra zabawa, to nie tylko przywilej młodości. Każda chwila warta jest dobrego, radosnego przeżycia więc spieszmy się wspólnie nimi cieszyć, bo przecież dojrzały wiek, to też piękny czas w naszym życiu.
  Do zobaczenia. Może już wkrótce?! Tylko, co tym razem? Morze, jezioro, las ? A może zupełnie inna niespodzianka? Czekamy z niecierpliwością i pewni możemy być jednego: gdy będziemy razem, to wszystko się uda i będzie pięknie!
  Witajcie wakacje!

MARTYNA MARCZAK