Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

PIKNIK RODZINNY 2016

  Tegoroczny – VIII już Piknik Rodzinny odbył się 14 sierpnia – w przeddzień Święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mieszkańcy i Ich rodziny z niecierpliwością czekali na to spotkanie cały rok. Pogoda od rana nas nie rozpieszczała, gdy tylko jednak rozpoczęła się wspólna zabawa, słonko wyszło zza chmur i towarzyszyło nam do końca imprezy.
  Tradycyjnie już nasze spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza Święta, w której czynny udział brali Mieszkańcy, pracownicy Domu oraz licznie zaproszone rodziny naszych podopiecznych. Mieszkańcy czytali Słowo Boże i modlitwę wiernych. Złożyli też na ołtarzu dary w postaci świecy, kwiatów, owoców oraz chleba i wina.
  Po Mszy Św. nastąpiło uroczyste otwarcie pikniku i serdeczne powitanie gości przez Siostrę Dyrektor Ewę Pollus oraz Zastępcę Dyrektora Siostrę Barbarę Borowiak. Następnie zaprzyjaźniony zespół muzyczny „Aplausse” skoczną muzyką rozpoczął zabawę taneczną, a w przerwach między tańcami liczne stoiska z różnorakimi przysmakami zachęcały wszystkich do posilania się.
  Jak co roku organizatorzy spotkania, przewidzieli dla zgromadzonych moc atrakcji. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Kiermasz Prac Mieszkańców. Można było podziwiać szereg prac wykonanych w ramach terapii zajęciowej m.in. kreciki, gąsienice, ptaszki, damy dworu i wiele innych.
  Mieszkańcy naszego Domu wspólnie z terapeutkami przygotowali przedstawienie pt. „Brzydkie Kaczątko”, a następnie wykonali kilka układów tanecznych w ramach popularnej ostatnio „ZUMBY”, do której zaprosili naszych gości. Każdy chętny mógł skorzystać z przejażdżki bryczką konną. Zwolenników podziwiania naszego pięknego terenu z wysokości kozła, tak spośród gości jak i naszych domowników nie brakowało.
  Wszystko, co dobre i miłe niestety szybko się kończy. W późnych godzinach popołudniowych Apelem Maryjnym zakończył się też nasz piknik. Dyrekcja Domu pożegnała gości dziękując wszystkim za wspólnie spędzony czas, wyrażając jednocześnie nadzieję na kolejne rodzinne spotkanie już za rok.

IWONA ZAGOZDON-SZMYT