Parafiada Św. Rocha

  10 sierpnia Mieszkańcy naszego Domu udali się na organizowaną przy Kościele św. Rocha „Parafiadę”. Droga była daleka, jednak maszerowaliśmy z uśmiechem na twarzach. Pierwsze nasze kroki skierowaliśmy do kościoła, by w ciszy i zadumie pomodlić się i prosić o dobre przeżycie dnia. Impreza odbywała się na placu przy kościele. Pogoda nam dopisała: na niebie żadnej chmurki, delikatne powiewy ciepłego wietrzyku . . . Organizatorzy poczęstowali nas wiejską pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem oraz grochówką, zaś miłośnicy słodyczy delektowali się przepysznym ciastem i watą cukrową. Chętni mogli strzelać z wiatrówki lub też poddać się zabiegowi malowania twarzy. Moc atrakcji sprawiła, że beztrosko – jak małe dzieci – oddaliśmy się zabawie.
  Nasi Mieszkańcy brali udział w loterii fantowej, wylosowane nagrody sprawiły im wiele radości. Świętowanie tego dnia umilała nam muzyka disco polo.
  Doznaliśmy wielu miłych wrażeń i chociaż droga powrotna wymagała znów trochę wysiłku, to zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi dotarliśmy do Domu.
  Jesteśmy pełni nadziei, że ta uroczystość organizowana przez Parafię Świętego Rocha nie będzie naszą ostatnią i w przyszłym roku również tam zawitamy.

MAGDALENA GIERŁOWSKA