Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Parafiada Św. Rocha

  10 sierpnia Mieszkańcy naszego Domu udali się na organizowaną przy Kościele św. Rocha „Parafiadę”. Droga była daleka, jednak maszerowaliśmy z uśmiechem na twarzach. Pierwsze nasze kroki skierowaliśmy do kościoła, by w ciszy i zadumie pomodlić się i prosić o dobre przeżycie dnia. Impreza odbywała się na placu przy kościele. Pogoda nam dopisała: na niebie żadnej chmurki, delikatne powiewy ciepłego wietrzyku . . . Organizatorzy poczęstowali nas wiejską pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem oraz grochówką, zaś miłośnicy słodyczy delektowali się przepysznym ciastem i watą cukrową. Chętni mogli strzelać z wiatrówki lub też poddać się zabiegowi malowania twarzy. Moc atrakcji sprawiła, że beztrosko – jak małe dzieci – oddaliśmy się zabawie.
  Nasi Mieszkańcy brali udział w loterii fantowej, wylosowane nagrody sprawiły im wiele radości. Świętowanie tego dnia umilała nam muzyka disco polo.
  Doznaliśmy wielu miłych wrażeń i chociaż droga powrotna wymagała znów trochę wysiłku, to zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi dotarliśmy do Domu.
  Jesteśmy pełni nadziei, że ta uroczystość organizowana przez Parafię Świętego Rocha nie będzie naszą ostatnią i w przyszłym roku również tam zawitamy.

MAGDALENA GIERŁOWSKA