Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Opiekun

We wtorkowe popołudnie Mieszkańcy naszego Domu wraz z opiekunami udali się do kina „Za Rogiem” na film pt. „Opiekun”. Opowiada on prawdziwą historię rozgrywającą się w Kaliszu. Kaliszu , w którym jak wiemy znajduje się, jedno z nielicznych na świecie sanktuariów Świętego Józefa.

Borykający się z kryzysem małżeńskim dziennikarz lokalnego radia dostaje polecenie, by zająć się współczesnymi historiami ludzi, w których życie wkroczył Święty Józef. Oparta na faktach historia Roberta i Dominiki staje się pretekstem do dogłębnej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi.

W filmie pokazano pięć historii, które wydarzyły się naprawdę. Szczególnie urzekła nasze serca historia odniesiona do II wojny światowej i księży – więźniów Dachau, których Święty Józef uratował w ostatniej chwili przed planowaną egzekucją.

Kolejny raz przekonaliśmy się, że wstawiennictwo Świętego Józefa potrzebne jest w życiu rodzinnym, społecznym, kulturalnym po to, aby wszyscy ludzie mogli w Synu Bożym odnaleźć źródło prawdziwej nadziei. Niech zatem Święty Józef każdego dnia duchowo nam przewodzi i towarzyszy w każdej sytuacji, a szczególnie takiej, kiedy sami nie potrafimy rozplątać trudne życiowe węzły.