Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

OLIMPIADA SPORTOWA

Nowy rok przyniósł nam nieco zmian. Dyrekcja Domu, Rada Samorządu oraz Mieszkańcy, postanowili zmienić coś w naszym życiu. Spotkania na zabawach cyklicznych zbliżają nas do siebie dając radość i poczucie bliskości, dlaczego więc nie zadbać o to jeszcze bardziej? Sprawić, by chwile te były jeszcze ciekawsze i zabawniejsze i umacniały tak ważne dla nas więzy rodzinne? Tegoroczny zatem repertuar zabaw cyklicznych zmienił się całkowicie.
Jedną z nowych form naszych spotkań jest Olimpiada Sportowa. Mieszkańcy brali udział w kilku konkurencjach dobrze znanych im z corocznych Letnich Zawodów Sportowych: rzucanie do celu, skoki przez skakankę, rozbijanie kręgli, odbijanie piłki i układanie na czas wieży z klocków. Jak zawsze dało nam to wiele radości i przypomniało że ruch to zdrowie i należy czasem „ruszyć palcem” żeby coś osiągnąć.
Najwięcej entuzjazmu i zainteresowania wywołała ostatnia konkurencja – drobne odniesienie do nadal trwającej zimy – bitwa na śnieżki. Dwuosobowe drużyny zmieniły się w trakcie bitwy w połączone grupy. Instruktorki Terapii Zajęciowej z ogromnym zaangażowaniem wspierały swoich Mieszkańców. Nieważnym był fakt kto wygra, tylko świetna zabawa i wzajemna współpraca, a tego tu na pewno nie brakowało.
Do zobaczenia zatem przy okazji następnego, tak miłego spotkania !

MARTYNA MARCZAK