Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Nadzieja

  „Najczarniejsze godziny to te,
  które poprzedzają brzask”

  Cały świat niemal zamarł w obliczu ostatnich wydarzeń, strachu, obaw o przyszłość, o przetrwanie …
  W naszym Domu – miejscu szczególnym, miejscu, w którym przebywa tak duża ilość Mieszkańców obciążonych dolegliwościami narażającymi ich na zachorowania w pierwszej kolejności – również doświadczyliśmy tych niepokojących uczuć . . .
  21 kwietnia przeżyliśmy jednak wizytę, która pozwoliła nam z nadzieją i ufnością spojrzeć przed siebie.
  Przyjechał do nas Pan Poseł Grzegorz Piechowiak, który z wielką troską i serdecznym zainteresowaniem pochylił się nad naszymi problemami, a proponując swoją pomoc, tak zwyczajnie dodał nam otuchy. Świadomość, że mimo wciąż mało optymistycznych prognoz, mimo napływających ze wszech stron wielu często niepotrzebnych i nieprawdziwych komentarzy, komentarzy pogłębiających pesymistyczne spojrzenie na najbliższe dni jest ktoś, na kogo możemy liczyć w najtrudniejszych momentach – napawa nas wiarą w przetrwanie. Wiarą, że z Bożą pomocą i pomocą ludzi dobrej woli, których pięknym przykładem jest właśnie Pan Poseł, doczekamy brzasku.
  I będziemy wspólnie cieszyć się dniami, które jeszcze przed nami, dniami, które dzięki Bożej Opatrzności staną się kiedyś tak zwyczajnie – normalnymi.

  S Ewa Pollus
  Dyrektor ZDPS RM.