Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Msza Święta Prymicyjna i zabawa taneczna

W drugi, słoneczny dzień czerwca uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej Prymicyjnej Ojca Pio – Marcina Kubisia, kapłana Zakonu Braci Mniejszych Franciszkanów. Podczas Mszy Świętej celebrowanej przez Ojca Pio wysłuchaliśmy Słowa Bożego, Ewangelii i homilii.

Z rąk Ojca Prymicjanta przyjęliśmy Ciało Chrystusa i każdy z nas indywidualne Błogosławieństwo. Przedstawiciele naszej wspólnoty wręczając kwiaty, życzyli Ojcu Pio wytrwałości w wierze oraz Bożego Błogosławieństwa na Drodze Kapłańskiej.

Po Mszy Świętej udaliśmy się na dziedziniec Domu, aby po długiej przerwie spowodowanej pandemią, wspólnie z zaproszonymi Braćmi tańczyć i śpiewać.

Podczas zabawy nie mogło zabraknąć ciekawych konkurencji i quizów. Pierwszą z nich był quiz ze znajomości naszego Domu – uczestnicy prześcigali się w odpowiedziach, a najbogatszą znajomością tematu wykazała się Pani Barbara. Druga zabawa to „kółko i krzyżyk”, która polegała na wykonywaniu szybkich przeskoków przez linę według tempa nadawanego przez osobę prowadzącą. Była też bajka o Czerwonym Kapturku i ta dostarczyła uczestnikom najwięcej śmiechu i radości. Inną atrakcją był taniec na gazecie. Okazał się być zbyt prostym zadaniem, dlatego trzeba było wymyślić dodatkowe utrudnienia – m.in. taniec z balonem między czołami uczestników. W przerwach uczestnicy częstować się mogli drożdżówkami, ciastkami, cukierkami i różnymi napojami. Każdy więc znalazł coś dla siebie.

Wczesnym wieczorem zakończyliśmy naszą pierwszą, letnią zabawę. Mieszkańcy zmęczeni, zadowoleni, ale pełni nadziei, że wkrótce spotkają się na kolejnej zabawie, udali się do swoich pokoi.

Serdecznie dziękujemy Siostrze Dyrektor i Siostrze Przełożonej za tak radosne i wyczekiwane już spotkanie, a także za drobne upominki – nagrody za udział w zabawach.