Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Listopad…

  Miesiąc szczególny w każdym roku, jednak tegoroczny listopad dostarczył nam ogromu przeżyć, wzruszeń, pięknych, radosnych chwil.

  Tak niedawno przygotowywaliśmy się do obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości, a już są one wspomnieniem. Ale jakże pięknym wspomnieniem.
  W niedzielę wzięłyśmy udział w niezwykle uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która zainaugurowała to wspólne świętowanie. Przy ołtarzu zgromadzili się Kapłani z naszej parafii, z sąsiedniej parafii Św. Rocha oraz Kapelan naszego Domu. Piękna oprawa muzyczna w wykonaniu chórów „Cecylia” i „Harmonia” oraz Orkiestry Dętej działającej przy Miejsko -Gminnym Ośrodku Kultury, radosny śpiew i gorące modlitwy wielu zgromadzonych w kościele ludzi – w tym wielu delegacji z różnych środowisk – wywołały łzy wzruszenia.
  Stojąc później pod Pomnikiem Wdzięczności i śpiewając z wszystkimi „Rotę”, z dumą patrzyłam na naszych licznie zgromadzonych Mieszkańców i zastanawiałam się, jakie myśli i wspomnienia goszczą teraz w ich sercach i umysłach – szczególnie tych najstarszych osób. I z nadzieją pomyślałam, że może właśnie takie dni, kiedy wszyscy – bez względu na przynależność i przekonania – mówimy jednym głosem, modlimy się o wspólne dobro sprawią, że jak mówił nasz Święty Papież „Przyjdzie czas, kiedy Chrystus wejdzie do serc i umysłów ludzi i całych ludów”

  I właśnie tego zjednoczenia w Chrystusie, tej wspólnej, ofiarnej pracy ponad wszelkimi podziałami, pracy dla Matki nas wszystkich – Polski, życzę dziś wszystkim Polakom – sobie również.

  Szczęść Boże
  S. Ewa Pollus