Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Liczy się każda chwila

„Liczy się każda chwila, którą można spędzić z bliskimi – póki jeszcze są tutaj. Za chwilę będzie za późno. Tak mało czasu zostało. Za mało, za mało czasu, żeby z każdym porozmawiać, żeby odpowiedzieć na całą tę miłość, żeby ogarnąć wszystkie te potrzeby, żeby zadbać o każdego, kto tego potrzebuje…”

Małgorzata Musierowicz

 

Pamiętajmy o tym, kiedy wkrótce staniemy przy mogiłach naszych drogich zmarłych, z którymi przyszło nam się pożegnać, a za którymi tęsknota jest wciąż nieutulona. Ogromne oczekiwanie na spotkanie z nimi w Niebieskim Królestwie Boga Ojca, u którego mieszkanie przygotował nam Zmartwychwstały Chrystus, jest naszą nadzieją.

Ksiądz Jan Twardowski powiedział, że „Gdyby śmierci nie było nikt z nas by już nie żył. Przemijamy jak wszystko, by w ten sposób przetrwać.” Trwajmy zatem, otaczajmy miłością naszych bliskich, z którymi możemy się jeszcze spotykać, być razem, a spoczywających na naszych cmentarzach – szczerą modlitwą. Szczególnie w czasie tak trudnych doświadczeń, czasie niespokojnym, czasie zagrożenia i niepewności, bo przecież jutro – to wielka niewiadoma…

Dyrektor
S Ewa Pollus