Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Lato…. Czas wakacji, odpoczynku

  „Niech wakacje będą czasem takiego spotkania, w którym znajduje się najlepszą cząstkę: cząstkę, której nikt nas już nie może pozbawić”
  / z Rozmów z Janem Pawłem II/

  Lato…. Czas wakacji, odpoczynku – czas relaksu, na który czekamy wszyscy cały rok.
  Wreszcie nadeszło i nasi Mieszkańcy korzystają w pełni z jego uroków. Ożywił się park, w którym znajduje się wiele miejsc do wypoczynku: altanki, pergole, ławeczki, parasole i ta piękna zieleń. Codziennie, jak tylko warunki pogodowe pozwolą, można się tam cieszyć śpiewem ptaków, szumem liści, zapachami rozkwieconych łąk. Dla naszych podopiecznych organizujemy też różnego rodzaju wycieczki: czy to do lasu, czy nad jezioro lub rzekę. Każda taka wyprawa, to ogromna radość dla jej uczestników, bowiem gry i zabawy na łonie natury sprawiają wszystkim wielką przyjemność.
  Nasi Domownicy biorą również udział w różnego rodzaju imprezach organizowanych w mieście: Nadnoteckie Bel Canto, Targi Produktu Lokalnego czy ostatnie Dni Wielenia i atrakcje z nimi związane. Tym którzy wybrali się w sobotę czy niedzielę na miejscowy kort, sprawiło to wiele zadowolenia.
  Lato, to również czas wzmożonych wyjazdów prywatnych. Wielu Mieszkańców wyjeżdża do swoich Rodzin, które podczas własnych urlopów mogą najbliższym zapewnić opiekę i poświęcić im swój czas. Każdy taki wyjazd jest ogromnym przeżyciem. Często najbliżsi, chcąc urozmaicić wakacje swoim gościom, wyjeżdżają z nimi w różne ciekawe miejsca. Przeżycia, jakich doznają na urlopowych wyjazdach, to tematy rozmów na długie, jesienno-zimowe wieczory. Wspomnienia pięknych chwil, przeżytych w gronie rodzinnym, ciekawych, wspólnie zwiedzanych barwnych zakątków naszego kraju, to wspaniała odskocznia od szarej, jesiennej aury. Rozjaśnione pięknymi przygodami twarze naszych Mieszkańców, to też nasza radość, nasze zadowolenie.
  Lato jeszcze trwa, zatem życzymy Mieszkańcom, Pracownikom i wszystkim, którzy to czytają, pięknych, radosnych i pogodnych dni.

  Szczęść Boże
  S. Ewa Pollus