Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

KONKURS PLASTYCZNY NA ZAJĄCA WIELKNANOCNEGO

W tym roku po raz kolejny nasz Dom brał udział w Gminnym Konkursie Plastycznym na Zająca Wielkanocnego 2015 organizowanego przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury „Strzelnica” w Wieleniu. Prace na konkurs należało dostarczyć do 23 marca.

W konkursie przedstawiono wiele technik plastycznych pozwalających na ukazanie jednego z podstawowych symboli zbliżających się świąt. Pokazane zostały takie techniki jak: quiling, cekiny, orgiami, rzeźba itp. W konkursie udział brały różne grupy wiekowe, jednak największym zainteresowaniem cieszyły się kategorie grup młodszych, chociaż dorośli również nie zawiedli.

Nasz Dom do konkursu wystawił dużego zająca wykonanego z siana kształtowanego na odpowiednie elementy wykonane przez naszych Mieszkańców. Kolorowe drobiazgi z filcu urozmaiciły i podkreśliły radosną barwę Świąt Wielkiej Nocy. Drugim elementem naszej pracy było duże jajo zrobione metodą połączenia decupage z papieroplastyką, co pozwoliło na ukazanie kwiecistej łąki, jaką możemy zobaczyć wiosną.

27 marca w „Strzelnicy” zostały ogłoszone wyniki konkursu. Zastępca Burmistrza oraz Dyrektor MGOK wręczali nagrody zwycięzcom. Nasi Mieszkańcy wrócili do Domu z dyplomem i nagrodą rzeczową za zajęcie I miejsca w kategorii „osoby niepełnosprawne”.

Połączenie tych dwóch elementów w naszej zwycięskiej pracy – jajka, które jest symbolem nowego życia oraz zająca w kolorowym kubraczku i kwiecistej łąki zasłanej żółtymi tulipanami – podkreśliły magię radosnego oczekiwania na Zmartwychwstanie Pańskie.

MAGDALENA ŁUKOMSKA-KORNIEWICZ