Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Koncert pt. „Mówiono o Nim, że przegrał…”

19.11.2022 r. o godz. 16:30 w Kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP i Św. Michała w Wieleniu odbył się wyjątkowy koncert pt. „Mówiono o Nim, że przegrał…” z okazji 200. rocznicy urodzin Św. Arcybiskupa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.

W przedstawieniu brali udział Soliści i zespół Kameralistów Filharmonia oraz Chór Ave. Święty Zygmunt Szczęsny Faliński to postać nietuzinkowa, niezmiernie ważna dla historii Polski, zwłaszcza w kontekście Jego koncepcji patriotyzmu i odzyskania niepodległości.

Koncert „Mówiono o Nim, że przegrał…” składa się z 11 muzycznych obrazów z życia Św. Zygmunta, które prowadzą przez najważniejsze wydarzenia w Jego biografii. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Ave we współpracy z Domem Zakonnym Zgromadzeniem Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Wieleniu.

Mieszkańcy wraz z terapeutami wybrali się na ten wyjątkowy koncert. Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem. Podczas koncertu dowiedzieliśmy się jaką wyjątkową postacią był Św. Zygmunt Feliński. Pogłębiliśmy swoją wiedzę na temat życiorysu tego wybitnego człowieka. Koncert nie tylko nam się podobał, ale przede wszystkim wynieśliśmy z niego wzmocnienie duchowe. Tak fenomenalna muzyka była niezwykłym dla naszych uszu wydarzeniem.

Koncert zakończył się podziękowaniem i życzeniami od obecnej tam Pani Burmistrz Wielenia Elżbiety Rybarczyk.

Patrycja Urban