Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Koncert kolęd

“Kto śpiewa dwa razy się modli”
Św. Augustyn
Czas Bożego Narodzenia i radosnego kolędowania nieubłaganie zbliża się ku końcowi. W naszym Domu jednak, raz jeszcze rozbrzmiały dźwięki kolęd i pastorałek. Wszystko to za sprawą chóru „Harmonia” działającego przy parafii Św. Rocha w Wieleniu, któremu przewodził ks. Grzegorz Grabowski.
W niedzielne popołudnie zebrały się w kaplicy Siostry, Ksiądz Proboszcz Marek Kapitulski wraz z rodzicami, Ksiądz Kapelan Andrzej Wojciechowski, Ojciec Grzegorz Krzyżostaniak, Mieszkańcy Domu, a także zaproszeni goście i mieszkańcy Wielenia, by wysłuchać koncertu kolęd. Chór wykonał nie tylko kolędy dobrze nam wszystkim znane, ale również utwory mniej powszechne, ale na pewno piękne i poruszające. Nie mogło też zabraknąć Słowa Bożego, które przeplatało się ze śpiewem. Za sprawą atmosfery, jaka wytworzyła się podczas koncertu, staliśmy się wszyscy jedną wielką rodziną, zebraną przy żłóbku Dzieciątka. Złączyliśmy swoje głosy i serca, by wspólnym śpiewem jeszcze raz rozbudzić w sobie radość z narodzin Boga – Człowieka.
Były tez chwile refleksji i zadumy, kiedy to zabrzmiały słowa przepięknej „Kolędy dla nieobecnych”. W wielu oczach zalśniły łzy tęsknoty na wspomnienie „pustego miejsca przy stole”
Po pełnym emocji, radości i wzruszeń koncercie, chórzyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a później raz jeszcze wszyscy, jednym głosem zaśpiewaliśmy ostatnią kolędę.
Mamy nadzieję, że naszym Szanownym Gościom – ks. Grzegorzowi i wszystkim członkom chóru „Harmonia” było równie miło jak nam i że wspólne kolędowanie stanie się naszą tradycją.
Dziękujemy!

KAROLINA GRZYBOWSKA