Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Karnawałowy Bal Przebierańców

  Kończy się karnawał i nadszedł długo oczekiwany dzień zwany „tłustym czwartkiem”. Od godzin porannych wśród naszych Mieszkańców można było zauważyć niezwykłe poruszenie, bowiem po południu odbędzie się Bal Przebierańców. W głównej świetlicy również rozpoczęły się przygotowania do tak ważnego wydarzenia. Gorączkową atmosferę podsycał rozchodzący się w powietrzu zapach świeżo pieczonych pączków.
  Punktualnie o godzinie 13,30 nasi Mieszkańcy zawitali do świetlicy.
  W wyśmienitym towarzystwie można było spotkać między innymi: damę z Japonii – kraju kwitnącej wiśni, czarodzieja, pirata, lekarza oraz mnóstwo postaci z różnych bajek.
  Każdy z uczestników zabawy został obdarowany drobnym upominkiem – była to nagroda za czas i serce włożone w przygotowanie swojego stroju.
  Tłusty czwartek, to dzień szczególny, dzień w którym nie liczymy kalorii. Takim trochę usprawiedliwieniem tej nieograniczonej konsumpcji są skoczne tańce, podczas których nieco równoważy się energia pochłonięta w zjedzonych pączkach.
  Pragniemy tą drogą podziękować serdecznie za wspaniały poczęstunek, za słodycze, które królowały na stole biesiadnym i za trud włożony w ich przygotowanie.
  W godzinach wieczornych wszyscy roześmiani, radośni i tak zwyczajnie szczęśliwi, choć na pewno niektórzy bardzo zmęczeni, udali się do swoich łóżek. Niewiadomo jednak, czy ogrom przeżytych wrażeń pozwolił wszystkim szybko zasnąć.

KATARZYNA KUBIAK