Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

JAŚ I DRZEWO FASOLOWE

25 lutego 2015 r. grupa naszych Mieszkańców wraz z opiekunami wybrała się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury „Strzelnica” w Wieleniu na spektakl teatralny „Jaś i drzewo fasolowe” w wykonaniu aktorów z teatru Art.-Re z Krakowa.

W „Strzelnicy” trwa obecnie „Feriada” związana z trwającymi jeszcze feriami zimowymi , dlatego też na widowni pojawiło się wiele dzieci w różnym wieku, co wywołało na twarzach naszych Mieszkańców radosne uśmiechy.

W spektaklu dwaj aktorzy przedstawili wiele postaci – był między nimi Jaś, Mama, Pani z targu z ziołami czy Olbrzym. Największą atrakcją były jednak zwierzątka – a właściwie przebrane za nie ośmioro dzieci. Ogólnie wiadomo, że dzieci są bardzo szczere i tu również przedwcześnie wyjawiały sekrety Jasia, co wywoływało na widowni salwy śmiechu.

Jaś posiadał niespożytą energię, dlatego też często wpadał w tarapaty spowodowane realizacją swoich niezwykłych pomysłów, a to rozbawiało wszystkich widzów bez względu na ich wiek.

Niezwykle radosne przedstawienie aktorzy zakończyli refleksyjną pieśnią mówiąca o tym, że spełnianie dobrych uczynków jest wartością, która zawsze wraca.

Tym umocnieni i w dobrych nastrojach wybraliśmy się w drogę powrotną.

MARTYNA ZAMIARA