JAKA TO MELODIA

„Niech żyje bal, Bo to życie, to bal jest nad bale

Niech żyje bal, Drugi raz nie zaproszą nas wcale

Orkiestra gra, jeszcze tańczą i drzwi są otwarte,

Dzień warty dnia, A to życie zachodu jest warte!”

Agnieszka Osiecka

Nowy rok zwykle kojarzy się ze zmianami, jednak u nas spotkania z cyklu „Jaka to melodia” trwają nadal. Mieszkańcy naszego Domu bardzo chętnie i licznie uczestniczą w zabawie, ale i tu nadszedł czas na złamanie rutyny i ustalenie nowych zasad.

Turniej zatem zmienił formę. Mieszkańcy biorą udział w tak zwanym karaoke – teksty znanych i lubianych piosenek wyświetlane są na dużym ekranie. Zawodnicy są podzieleni na trzy drużyny, które odgadują zagadki przy drobnej pomocy Nutek, czyli terapeutów. Jest to doskonała rozrywka na szare – jeszcze zimowe dni.

Dzięki tym właśnie zmianom czynny udział w zabawie biorą wszyscy Mieszkańcy Naszego Domu – nawet ci mniej odważni, a także osoby, które po raz pierwszy zetknęli się z melodiami płynącymi z głośników. Gromadzą się oni tak licznie, iż Świetlica Głowna zdaje się być zbyt małą.

Nasze spotkania, to przede wszystkim dobra zabawa i radość przebywania w gronie znajomych i przyjaciół, jednak bardzo miłym ich akcentem są zdobywane nagrody, za które serdecznie dziękujemy Dyrekcji Domu.

MARTYNA ZAMIARA