Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

JAKA TO MELODIA

„Niech żyje bal, Bo to życie, to bal jest nad bale

Niech żyje bal, Drugi raz nie zaproszą nas wcale

Orkiestra gra, jeszcze tańczą i drzwi są otwarte,

Dzień warty dnia, A to życie zachodu jest warte!”

Agnieszka Osiecka

Nowy rok zwykle kojarzy się ze zmianami, jednak u nas spotkania z cyklu „Jaka to melodia” trwają nadal. Mieszkańcy naszego Domu bardzo chętnie i licznie uczestniczą w zabawie, ale i tu nadszedł czas na złamanie rutyny i ustalenie nowych zasad.

Turniej zatem zmienił formę. Mieszkańcy biorą udział w tak zwanym karaoke – teksty znanych i lubianych piosenek wyświetlane są na dużym ekranie. Zawodnicy są podzieleni na trzy drużyny, które odgadują zagadki przy drobnej pomocy Nutek, czyli terapeutów. Jest to doskonała rozrywka na szare – jeszcze zimowe dni.

Dzięki tym właśnie zmianom czynny udział w zabawie biorą wszyscy Mieszkańcy Naszego Domu – nawet ci mniej odważni, a także osoby, które po raz pierwszy zetknęli się z melodiami płynącymi z głośników. Gromadzą się oni tak licznie, iż Świetlica Głowna zdaje się być zbyt małą.

Nasze spotkania, to przede wszystkim dobra zabawa i radość przebywania w gronie znajomych i przyjaciół, jednak bardzo miłym ich akcentem są zdobywane nagrody, za które serdecznie dziękujemy Dyrekcji Domu.

MARTYNA ZAMIARA