Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

IX PIKNIK RODZINNY

6 sierpnia miał w naszym Domu miejsce kolejny – IX już – Piknik Rodzinny.
Jak każdego roku, spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą, dziękując za wszystko, czym Pan nas obdarza i prosząc o Błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla naszych Mieszkańców i ich Rodzin.
Zgromadzonych powitała Siostra Dyrektor, zapraszając najpierw na obiad, a później do wspólnej zabawy, na którą przybyli też członkowie klubu seniora „W kwiecie wieku”, oraz Panowie z sąsiedniego Domu Pomocy Społecznej.
Pogoda nie zawiodła, frekwencja rodzin przerosła nasze oczekiwania, a orkiestra sprawiła, że nasi podopieczni, jak i ich goście nie opuszczali „parkietu”. Tak, jak w ubiegłym roku, chętni na przejażdżkę konną mogli podziwiać przyrodę parku z kozła bryczki ciągniętej przez pięknego konia. Nasi „aktorzy” pod kierownictwem Pań terapeutek, przygotowali i przedstawili nagrodzone ogromnymi brawami przedstawienie pt. „Królowa Śniegu”.
Wielkim zainteresowaniem cieszył się kiermasz, podczas którego zaprezentowano prace wykonane przez Mieszkańców naszego Domu, ale również – co jest w tym roku nowością – przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szamotułach oraz Słupi pod Kępnem.
Kilkugodzinna zabawa wymagała regeneracji sił, a to zapewnił zespół Pań kucharek wraz z Panem piekarzem – pracowników naszego zespołu Domów, którzy przygotowali posiłki. Gorące kiełbaski, chlebek, ogórki, ciasto, napoje – zimne, gorące – według życzenia i zapotrzebowania.
Czas mile spędzany płynie szybciej. Kończąc spotkanie, Siostra Dyrektor podziękowała za wspólne, radosne chwile i zaprosiła gości na następny piknik, Siostra Przełożona zaś zaintonowała pieśń „Zapada zmrok”, którą z radością wszyscy śpiewali. Apel Maryjny zwieńczył nasz wspaniały dzień. I nadszedł czas rozstania … Do zobaczenia za rok.
Wszystko, co mogliśmy w niedzielę przeżyć, zostało utrwalone na wielu fotografiach, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.

S. MAŁGORZATA GRYCZAN