Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Imieniny s. Przełożonej

  Święta Barbara to jedynaczka, urodzona w Nikomedii, która wbrew woli ojca przyjęła chrzest, za co zginęła śmiercią męczeńską. Jest patronką budowniczych, architektów i górników, a podczas II wojny światowej i stanu wojennego, Świętej Barbarze – opiekunce podziemia – polecała się polska konspiracja.
  Ta jedna z najbardziej czczonych świętych chrześcijańskich, jest patronką Siostry Przełożonej, której imieniny obchodziliśmy w naszej wielkiej wspólnocie zakonnej i świeckiej.
  Już w niedzielę po śniadaniu Siostra Ewelina w imieniu wszystkich Sióstr złożyła Solenizantce najserdeczniejsze życzenia, które uświetnił piękny śpiew zgromadzonych w sali rekreacyjnej.
 Wieczorną porą natomiast – w kaplicy – Siostry przedstawiły piękny, wzruszający niezwykle, oparty na Ewangelii i wysławiający Maryję montaż słowno muzyczny.
  Mój Bóg – Jest pełen miłości i serdeczności Jest bogaty w miłość i miłosierdzie, które wylewa szczególnie na ubogich i grzeszników Jest moim Zbawicielem i Panem Jest potężny, święty, ujmuje się za Izraelem, pysznych usuwa z tronu, wywyższa pokornych….”
  Wielbiąc Maryję, Siostry z ogromną czcią mówiły:
 „Maryja – Słucha sprawczego Słowa Boga Wierzy w Słowo i postępuje zgodnie ze swoją wiarą Zachowuje Słowo w swoim sercu Zapamiętuje Słowo żyje słowem” W poniedziałek rano, Siostry, Mieszkańcy i pracownicy świeccy modlili się podczas Mszy Świętej w intencji Solenizantki, której przewodniczył Ksiądz Kapelan Andrzej Wojciechowski w koncelebrze ze zgromadzonymi w kaplicy Kapłanami.
  Życzymy raz jeszcze, aby Maryja czuwała nad naszą Siostrą Przełożoną każdego dnia, aby pocieszała w smutku, wspierała w trudnościach i towarzyszyła w chwilach radosnych. Aby orędowała u Boga w Trójcy Świętej Jedynego, który jest Drogą, Prawdą i Życiem.