Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Happening ziemniaczany

  12 września Mieszkańcy naszego Domu wzięli udział w Happeningu Ziemniaczanym, który odbył się na terenie zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Chopina.
  Była to kolejna okazja do spotkania integracyjnego Mieszkańców okolicznych Domów Pomocy Społecznej i uczestników wieleńskich Warsztatów Terapii Zajęciowej. Jednym z punktów programu spotkania był konkurs wiedzy na temat życia i twórczości Stanisława Moniuszki – w tym roku obchodzimy dwusetną rocznicę urodzin tego wybitnego kompozytora. W ramach zajęć praktycznych odbył się też konkurs rzeźbienia instrumentów muzycznych z surowych ziemniaków. Zadanie to nie należało do łatwych, jednak chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę, a tej z pewnością nie brakowało.
  Wszystkie drużyny otrzymały nagrody wraz z pamiątkowymi dyplomami.
  Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem. Z racji tematu, jaki nam towarzyszył, nie mogło zabraknąć pieczonych ziemniaków. Na stołach pojawiły się również pyszne ciasta i napoje. Czekamy na kolejne tak piękne i radosne spotkanie przy ognisku i raz jeszcze serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

ADAM NOWAKOWSKI