Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

FESTIWAL PROZY, POEZJI I DRAMATU

30 maja – na zaproszenie sąsiedniego Domu Pomocy Społecznej – udaliśmy się na Festiwal prozy, poezji i dramatu pod hasłem ”Dzieło mówi samo za siebie, jeśli ma dla kogo”.
Spotkanie to – przy akompaniamencie przecudnie śpiewających ptaków – odbywało się na wolnej przestrzeni.
Przybyli tam też podopieczni Domu Pomocy Społecznej z Nowej Wsi, Chojna, Trzcianki i Gębic oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Uczestnicy festiwalu przygotowali min. w ramach teatrzyku kukiełkowego opowieść „O złotej Rybce”. Na uwagę zasługuje fakt, iż historia opowiedziana została z użyciem języka migowego. Zaprezentowano też cytaty i aforyzmy znanych autorów oraz wiersze o szczęściu, przyjaźni i starości.
Nasz Dom reprezentował Pan Piotr Rychły, recytując wiersz opowiadający o przyjaźni. Mimo ogromnego stresu doskonale sobie poradził – jesteśmy z Niego dumni.
Spotkanie, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć jest dowodem, że i poezja, i proza, i dramat są żywe, że sprawiają, iż codzienne życie staje się piękniejsze i pełne blasku.
Po występach zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek i wtedy nastał czas na wesołe rozmowy i tak zwyczajnie – bycie z sobą.
Na pamiątkę tych miłych chwil zostaliśmy obdarowani drzewkiem wykonanym przez Mieszkańców goszczącego nas Domu. Drzewkiem, które symbolizuje nadzieję, piękno, wiedzę oraz mądrość.
Była to dla nas niezwykle interesująca wyprawa, zachęcająca do zgłębiania lektury, delektowania się poezją – dziękujemy.

MAGDALENA IWIŃSKA