Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Festiwal Piosenki Seniorów – Szamotuły

  „Wolność jest trudna.
  Trzeba się jej uczyć.
  Trzeba się uczyć być prawdziwie wolnym”
  – Jan Paweł II-

  Tradycyjnie już, Mieszkańcy naszego Domu otrzymali zaproszenie od Przyjaciół z pobliskich Szamotuł do wzięcia udziału w Festiwalu Piosenki Seniorów. Tegoroczny – XVI już Festiwal – uroczyście upamiętniając setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. – odbywał się pod hasłem „ Z niewoli ku wolności”
  Jak przez lata, naszych rodaków do walki o lepsze jutro prowadziły słowa „Ojczyznę wolną pobłogosław Panie”, tak i uczestników festiwalu do wspólnej zabawy i rywalizacji, poprowadził chóralny śpiew tej pieśni, pod przewodnictwem Matki Prowincjalnj Grażyny Orłowskiej.
  Podczas tegorocznego spotkania usłyszeliśmy utwory wykonane przez 11 zespołów oraz piosenki wykonywane przez ochotników poza konkursem. Swoje talenty wokalne zaprezentowały również grupy dzieci z Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych, Świetlicy Socjoterapeutycznej oraz Koła „Caritas” działającego przy Zespole Szkół. Spotkanie umilił występ dziewcząt ze Szkoły Baletowej z Poznania, a później wspólna zabawa taneczna pod przewodnictwem wspaniałej piosenkarki Danuty Mizgalskiej.
  Festiwal napełnił nasze serca wiarą i nadzieją, a wspólna zabawa po raz kolejny udowodniła nam, że to nie wiek jest ważny, że nie liczy się ile kartek z kalendarza przeminęło już w naszym życiu, ale ważne jest optymistyczne podejście do wszystkiego, co staje na naszej drodze. Spotkanie naładowało wszystkich zebranych energią i nadzieją, że za rok znów się będziemy się radować na XVII już Festiwalu Piosenki Seniorów.
  Do zobaczenia zatem za rok !

MARTYNA MARCZAK