Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Dzień Kobiet

  “Z wiatrem w zawody tabory jadą, słychać cygańską muzykę,
  ze starej harmonii czardasz wyskoczył, gonią go skrzypce…”

Dzień Kobiet – kwiaty, życzenia, czasem słodki upominek …
W tym roku niektóre Panie z naszego Domu spędziły kilka chwil tego dnia nieco inaczej – w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury, na specjalnie zorganizowanym z tej okazji koncercie.
„Wieczór w krainie czardasza” – bo taki tytuł nosił koncert – to pierwsze z cyklu spotkań z muzyką operową. Grupa muzyków pod przewodnictwem światowej sławy skrzypka – Artura Banaszkiewicza – zabrała Panie w cygańską podróż po Europie. Bardziej i nieco mniej znane utwory z Węgier, Rumunii, Francji, Hiszpanii i Włoch przybliżyły nie tylko folklor Romów. Muzycy wykonali też klasyczne utwory z repertuaru takich kompozytorów jak Ferenc Liszt czy Franz Lehar.
Muzyczną podróż zakończyła piosenka z tekstem polskiej poetki Agnieszki Osieckie j – „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma”. Owacjom na stojąco, które zakończyły ten cudowny występ nie było końca.
Organizatorzy przygotowali również słodki poczęstunek oraz symboliczny goździk dla każdej z Pań.
Wieczór w tak pięknej scenerii i przy cudownych dźwiękach dostarczył wszystkim wiele radości i wzruszeń. Oczekujemy na kolejne spotkania z muzyką klasyczną, w których mamy nadzieję uczestniczyć.

KATARZYNA KUBIAK