Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Dwie Korony

15 i 16 października grupa Sióstr i Mieszkanek Domu udała się do kina w Trzciance, gdzie od kilku dni wyświetlany jest film Michała Kondrata, przedstawiający niezwykłą postać Świętego Maksymiliana Marii Kolbe – Rycerza Niepokalanej. Znamy chyba wszyscy historię życia Świętego, którego niezwykła ufność w Bożą Opatrzność, to wielka lekcja dla nas wszystkich. Święty Maksymilian całe swoje życie podporządkował Maryi, oddał się Jej bez końca, powierzył wszystkie swoje dzieła. Droga do Boga, którą przebył tu na ziemi, to między innymi ogromna praca na rzecz wielu poszukujących Ewangelii. Aresztowany przez okupanta i osadzony w obozie koncentracyjnym krzepił upadłych na duchu, spowiadał i dzielił się z innymi miską zupy i chlebem… Jego heroiczna śmierć za współwięźnia, to uwieńczenie wszystkiego, co Św. Maksymilian podczas swojego krótkiego życia tu na ziemi wyznawał, a dla nas umocnienie w codziennym dążeniu do świętości
Cieszymy się, że reżyser przypomniał nam tego wielkiego człowieka, którego 10 października 1982 roku kanonizował nasz ukochany Papież – dziś już też Święty – Jan Paweł II.

S. EWELINA RIDIGIER

KOMUNIKAT

W związku z szybkim wzrostem w Polsce zachorowań wywołanych koronawirusem oraz sezonem zachorowań na grypę dyrekcja Zespołu Domów Pomocy Społecznej w Wieleniu wprowadza zakaz odwiedzin mieszkańców we wszystkich oddziałach domu!

W przypadku ciężkiego stanu mieszkańca dopuszczalna jest wizyta tylko jednej ZDROWEJ osoby.

Zakaz odwiedzin obowiązuje od 25. września 2020r. do odwołania.