Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

DOM JEST TAM, GDZIE NAM NAJLEPIEJ

„Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to,

czym się żyło: i zwyczaje i święta rodzinne.

I dom pełen wspomnień.

jest, by żyć dla powrotu”.

Antoine de Saint-Exupéry

Dom rodzinny kojarzy nam się z miejscem, gdzie spędziliśmy nasze dzieciństwo, gdzie kształtowano w nas wartości, którymi kierujemy się w codziennym życiu. To miejsce, w którym najbliżsi wpajali nam rodzinne obyczaje, tradycje i zasady.

5 lutego gościliśmy uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu wraz z wychowawcami. Przedstawili Oni naszym Mieszkańcom widowisko zatytułowane „Dom jest tam, gdzie nam najlepiej”.

Na scenie uczniowie zaprezentowali wykonaną na instrumentach perkusyjnych muzykę klasyczną, zatańczyli nasz ludowy taniec „Krakowiak” oraz „Marsz Radeckiego” a także zaśpiewali piosenki – min. „Zbudujemy dom” oraz „Tu jest Twoje miejsce”.

Swoim występem młodzi artyści sprawili naszym Mieszkańcom ogromną radość, wywołali uśmiech na ich twarzach, ale były też chwile wzruszenia, bowiem w niejednym oku zaszkliła się łza.

Wychowawczyni wyraziła na zakończenie swoją wdzięczność za możliwość zaprezentowania widowiska, a my podziękowaliśmy za mile spędzony czas. Obdarowaliśmy młodych aktorów gromkimi brawami oraz ufundowanym przez Siostrę Dyrektor słodkim upominkiem. Mamy nadzieję, że nie jest to ostatni występ tych młodych ludzi u nas i że nasza współpraca będzie owocowała kolejnymi spotkaniami na terenie naszego Domu.

MAGDALENA ŁUKOMSKA-KORNIEWICZ