Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

DO SZOPY, HEJ PASTERZE…

„Muzyka wyraża to,

co nie może być wypowiedziane

i co nie może być stłumione”.

Wiktor Hugo

17 stycznia liczna grupa naszych Mieszkańców wraz z opiekunami wzięła udział w koncercie „Do szopy hej Pasterze – Śpiewacy, Trębacze i Dudziarze”, który ramach XV Międzynarodowych Spotkań Kolędników zorganizował w Kościele pw. WMB i św. Michała, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Wieleniu.

Wszystkich zgromadzonych powitała Burmistrz Wielenia Pani Elżbieta Rybarczyk, podkreślając przy tym ogromną wagę kultury w życiu każdego Polaka.

Przy akompaniamencie Orkiestry Dętej działającej przy MGOK w Wieleniu wystąpiły najpierw chóry: „Cecylia” z parafii pw. Św. Michała oraz „Harmonia” z sąsiadującej parafii pw. Św. Rocha.

Niewątpliwą atrakcją tak rozpoczętego koncertu była Kapela Dudziarzy Wielkopolskich oraz Góralscy Kolędnicy spod Giewontu, w tym część kapeli Jana Karpiela Bułecki z Zakopanego, a także „Gajdosze” ze Słowacji i „Dudacy” z Czech.

Opiekun zakopiańskich gości bardzo interesująco opowiadał o rodzajach dud, o samych dudziarzach oraz klimacie, jaki tworzy zakopiańska muzyka na dudach.

W imieniu swoim i wszystkich obecnych Pani Burmistrz podziękowała za wspaniały koncert składając na ręce opiekuna zakopiańskich kapel kwiaty, zapraszając jednocześnie niezwykle miłych gości na poczęstunek do „Strzelnicy”.

Nasi Mieszkańcy niezmiernie zadowoleni z niecodziennego wydarzenia wracali do Domu z rozbrzmiewającą w uszach góralską muzyką…

Foto ze strony www.mgok-wielen.pl

KATARZYNA MUSARZ