Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Do szopy hej pasterze…

Boże Narodzenie to czas kiedy ludzie stają się dla siebie życzliwi, mili, starają się zapominać o sporach…

Chcąc uświetnić, a może i przedłużyć czas trwania tego wyjątkowego klimatu odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 2 w Wieleniu wraz z Paniami opiekunkami: Lucyną Sobków, Lucyną Kondera, Małgorzatą Janas oraz Oliwią Kondera i zaprezentowały Jasełki – ”Do szopy hej pasterze”

Specjalnie przygotowane stroje i piękna scenografia ukazująca ludzi podążających do Betlejem – wszystko wprowadziło widzów we wspaniały, chociaż już niestety miniony, świąteczny okres.

Zgromadzeni w świetlicy Mieszkańcy, Siostry i Pracownicy Domu po raz kolejny mogli przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia przed chłodem i nocą.

Dzieci – swym pięknym i wzruszającym występem obudziły serca publiczności i wspomnienia – zatem w niejednym oku zakręciła się łezka wzruszenia.

Pięknie wykonane świąteczne piosenki i pastorałki dopełniły niesamowity klimat.

Po zakończonym spektaklu mali aktorzy i ich opiekunowie złożyli serdeczne i radosne życzenia wszystkim zgromadzonym. Oklaskom ze strony widowni nie było końca.

Siostra Dyrektor wraz z Księdzem Kapelanem wyrazili szczere podziękowania za występ i cudowną atmosferę, a na zakończenie wszyscy razem zaśpiewaliśmy kolędę pt. ”Przybieżeli do Betlejem Pasterze”