Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie

  „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”

  To hasło, pod którym 27 już raz cieszyliśmy się Światowym Dniem Chorego – świętem ustanowionym przez naszego umiłowanego Papieża – Świętego Jana Pawła II.
  Centralne obchody tego niezwykłego dnia obchodzone były w tym roku w Kalkucie – mieście Matki Teresy, która całe swoje życie, wszystko co miała, poświęciła chorym i której postać w swoim orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Chorego przypomina Papież Franciszek mówiąc: że to właśnie ona “uwidoczniła miłość Boga wobec ubogich i chorych”
  Każdego roku z tej właśnie okazji, w wielu kościołach odprawiane są uroczyste liturgie połączone z udzieleniem Sakramentu Chorych. Również w naszej kaplicy – jak od wielu lat, tak i w tegorocznym, szczególnym dla naszych Mieszkańców dniu, odprawiona została uroczysta Msza Święta koncelebrowana, której przewodniczył i homilię wygłosił Ojciec Hieronim Stypa z Wronek oraz Ojciec Włodzimierz Trendowicz – również z Wronek i Ksiądz Kapelan Andrzej Wojciechowski.
  Nasi Mieszkańcy wzięli czynny udział w liturgii: czytali Słowo Boże oraz złożyli dary ołtarza: światło, owoce, kwiaty, chleb i wino. Wszystkim obecnym Kapłani udzielili Sakramentu Chorych, natomiast po zakończeniu Mszy Świętej został wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie i udzielone zostało Błogosławieństwo Lourdzkie.
  Na zakończenie uroczystości Ojcowie Franciszkanie odwiedzili wszystkie oddziały udzielając chorym, którzy z racji stanu zdrowia nie mogli przybyć do kaplicy Błogosławieństwa Lourdzkiego.

S. EWA WOŹNICA