Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Bulwary Nadnoteckie w Wieleniu…

Nasze miasteczko położone w Pradolinie Toruńsko-Eberswaldzkiej i podzielone na dwie części przez rzekę Noteć, poddawane jest w ostatnim czasie wielu przemianom. W minioną sobotę – 13 sierpnia – uczestniczyłyśmy wraz z Siostrą Przełożoną w otwarciu kolejnej już inwestycji wykonanej w ramach rewitalizacji Wielenia. Inwestycji stanowiącej jeden z największych projektów w całej Wielkopolsce.

Na uroczystość przybyło wielu gości – w tym Wicemarszałek województwa wielkopolskiego, przedstawiciele posłów, samorządowcy z województwa kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego – członkowie Związku Miast i Gmin Nadnoteckich z siedzibą w Nakle nad Notecią – przedstawiciele służb mundurowych, projektanci, przedstawiciele generalnego wykonawcy, Mieszkańcy Wielenia i wiele innych osób. Po symbolicznym przecięciu wstęgi i poświęceniu bulwarów przez Księdza Proboszcza Tomasza Kolinskiego, Pani Burmistrz Elżbieta Rybarczyk powitała zgromadzonych oraz podziękowała tym, którzy pomogli zrealizować zaplanowane przedsięwzięcie.

Imprezie tradycyjnie towarzyszyły stoiska wystawowe firm, organizacji i jednostek samorządowych, zatem również nasi Mieszkańcy przedstawili swoje prace wykonane w ramach terapii zajęciowej. Bulwary mają zachęcać Mieszkańców miasta do aktywnego wypoczynku, bowiem stwarzają możliwość korzystania z uroków rzeki podczas spływów kajakowych oraz spacerów wodnych różnymi jednostkami pływającymi. Przedłużeniem Bulwarów jest Przystań Wodna „Łazienki” – dawniejsze, strzeżone przez etatowego ratownika kąpielisko zwane właśnie Łazienkami. Z dofinansowaniem Zarządu Wojewódzkiego – Departamentu Sportu i Turystyki, wybudowano tam wiatę turystyczną oraz zamontowano pomost pływający.

Pogoda dopisała – może nawet aż nadto – zatem zadowoleni i uśmiechnięci choć też pewnie nieco zmęczeni panującym upałem uczestnicy wrócili do domu. Dla chętnych na popołudniową kontynuację imprezy organizator przewidział inne atrakcje – w tym koncerty, krótkie spływy kajakowe, animacje, stoiska gastronomiczne i tym podobne wydarzenia. Życzymy, aby Bulwary Nadnoteckie dobrze służyły Mieszkańcom, stając się dla nich miejscem rekreacji i wypoczynku.

Szczęść Boże
S. Ewa Pollus