Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

BRZECHWA DLA DOROSŁYCH

„Miłość Ci wszystko wybaczy
Smutek zamieni Ci w śmiech.
Miłość tak pięknie tłumaczy:
Zdradę i kłamstwo i grzech.
Choćbyś ją przeklął w rozpaczy,
Że jest okrutna i zła,
Miłość Ci wszystko wybaczy
Bo miłość, mój miły, to ja.”

W miniony piątek – 29 września, kilkoro naszych Mieszkańców obejrzało spektakl teatralny „Brzechwa dla dorosłych” składający się z trzech krótkich aktów. Opowiadał on o burzliwych uczuciach, które łączą dwoje, a czasem więcej ludzi.
Miłość, zazdrość, zdrada, różnica poglądów i spojrzeń na świat, to temat od lat poruszany w poezji i sztuce i chyba nieprzemijający. Twórczość Brzechwy poruszająca te właśnie kwestie, pozwala spojrzeć z przymrużeniem oka na wiele spraw dotyczących powyższych kwestii. Dowcip, ironia i przejaskrawienie sytuacji, zmieniają obraz trudnych na co dzień uczuć, w żart i zabawę.
Wśród wykonawców ujrzeliśmy osoby dojrzałe, ale też w wieku studenckim, licealnym i gimnazjalnym. Rozpiętość wiekowa między artystami potwierdza powiedzenie, że „sztuka łączy pokolenia”. Warto podkreślić ogromne zaangażowanie występujących, bo choć każdy z nich jest amatorem, to grali jak zawodowi aktorzy. Trudno też kogokolwiek wyróżnić. Na scenie każdy dał z siebie wszystko – mimika, głos, wykonywane ruchy, nieprzeciętne zaangażowanie i przede wszystkim ogromne serce.
Serdecznie dziękujemy za cudowne chwile i możliwość spojrzenia na życie i uczucia z innej strony – z humorem i z tak często brakującym nam dystansem.

MARTYNA MARCZAK