Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Bal Przebierańców

  Karnawał, to czas tradycyjnie przepełniony muzyką i zabawą, a ważnym jego elementem są bale przebierańców. Mimo corocznej tradycji jest to wydarzenie niezwykłe i często wyczekiwane z niecierpliwością – jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, młodzież… Osoby starsze jednak nie są tu wyjątkiem – też lubią i potrafią się bawić, a także przebierać. Wiadomo, że tego typu wydarzenia integrują ich uczestników. Wspólne zabawy, gry – to chwile, które na długo zostaną w pamięci ich uczestników.
  Bal Przebierańców, który odbył się 31 stycznia 2018 r. w głównej świetlicy naszego Domu, to odskocznia od codzienności, tak dla naszych Mieszkańców, jak i zaproszonych z zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Chopina w Wieleniu gości.
  Przystrojona balonami, kolorowymi światłami oraz serpentynami świetlica, była idealnym miejscem do zabawy. Można tam było spotkać min. anioła, strażaka, pracownika budowy, klauna, kota, pielęgniarkę i wiele jeszcze innych postaci, w jakie wcielili się i goście i nasi Mieszkańcy. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich, a już o rozpoznaniu ich nie było mowy !
  Piękna muzyka oraz miła atmosfera to zasługa Pana Damiana Wachowiaka, który kolejny raz uświetniał nasz bal.
  Na parkiecie ciągle wirował roztańczony tłum, a stracone podczas pląsów kalorie, można było uzupełniać serwowanym podczas przerw pysznym ciastem, cukierkami oraz innymi słodkościami. Tradycją balu są też nagrody za pomysłowość i trud włożony w przebrania. Rodzaj nagrody każdy mógł wybrać sam, co sprawiło wszystkim ogromną radość.
  Późnym wieczorem zadowoleni i uśmiechnięci Mieszkańcy rozeszli się do swoich domów, gdzie mogli odpocząć po wyczerpującym i pełnym wrażeń dniu.

MICHAŁ MUREK