Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Bal Karnawałowy

  23 lutego w naszym Domu odbyły się tradycyjne, karnawałowe “Ostatki”. Dzień ten był oczekiwany przez naszych Mieszkańców z wielką niecierpliwością. Świetlica główna – przystrojona serpentynami, balonami i maskami – zmieniła się w salę balową. Sam jej odświętny wygląd zachęcał do zabawy.
Bal prowadził wodzirej – Pan Damian Wachowiak, który już pierwszymi taktami skocznej muzyki zagrzewał do tańca, a Mieszkańcy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i świetnie się bawili. Karnawał nie mógł się zakończyć bez korowodu przebierańców Uczestnicy wcielili się zatem w postacie z bajek i baśni, jak i również w zwierzęta z różnego rodzaju opowiadań. Wszystkie postacie zostały nagrodzone, co sprawiło im jak zwykle, wiele radości. Dzień naszej zabawy to jednocześnie „Tłusty Czwartek”, zatem nie mogło zabraknąć przepysznych pączków przygotowanych przez nasze Panie kucharki oraz Pana piekarza.
Wszystko zostało utrwalone na wielu fotografiach.
Taka już jest kolej rzeczy, że i nasze małe Rio de Janeiro musiało się zakończyć. Z radosnymi uśmiechami i nowymi pomysłami czekamy na następny bal maskowy.
Teraz jednak nastał czas zadumy, refleksji i oczekiwania na radosne Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

MAGDALENA IWIŃSKA