Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

29. Światowy Dzień Chorego – 11.02.2021

11 lutego każdego roku, Kościół wspomina objawienie się Maryi ubogiej Bernadecie. Miało ono miejsce w Lourdes – we Francji. Święty Jan Paweł II ustanowił na tę właśnie datę Światowy Dzień Chorego. Tegoroczne orędzie papieskie, z okazji obchodów kolejnego już święta chorych na całym świecie, zatytułowane zostało: „Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście (Mt 23, 8). Relacja zaufania u podstaw opieki nad chorymi.” Celem obchodów tego tak ważnego dla wielu ludzi dnia, jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie oraz zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby.

W naszym Domu została odprawiona uroczysta Msza Święta. Mieszkańcy i Siostry włączyli się w jej oprawę – czytali Słowo Boże i złożyli dary na ołtarzu. Wszystkim zgromadzonym w świątyni Pana i modlącym się o łaski potrzebne dla Mieszkańców naszego Domu, Kapłani udzielili Sakramentu Chorych.

Ze względu na trwające obostrzenia, tegoroczne obchody Światowego Dnia Chorego odbyły się w ograniczonej formie, z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego.