Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  Obchody tego niezwykłego święta rozpoczęły się Mszą Świętą. w kościele pw. Wniebowzięcia Matki Bożej i św. Michała w Wieleniu. Odprawił ją ks. Kanonik Roman Poplewski, zaś homilię wygłosił Kapelan naszego Domu ks. Andrzej Wojciechowski . Mówił w niej o szacunku do symboli narodowych, w tym do flagi państwowej. Nie zabrakło również nawiązań do tegorocznych obchodów „1050 -lecia Chrztu Polski” i obecności chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie. Ksiądz Kapelan przypomniał również kilka wątków historycznych, z których powinni być dumni mieszkańcy gminy Wieleń.
  Po Eucharystii uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicami miasta w stronę Ośrodka Kultury . Przemarsz obserwowali przychodnie – część z nich dołączyła do niego. Ten zaś zatrzymał się przy dwóch ważnych historycznie miejscach: przed Tablicą Pamięci oraz Pomnikiem Wdzięczności Ziemi Wieleńskiej. Przy każdym delegacje różnych instytucji złożyły wiązanki, a wśród nich były przedstawicielki naszego Zespołu Domów. Przed Pomnikiem Wdzięczności Pani Burmistrz Wielenia wygłosiła okolicznościowe przemówienie. Głos zabrali również parlamentarzyści: Zbigniew Ajchler i Krzysztof Paszyk oraz wicestarosta Jacek Klimaszewski, którzy zgodnie stwierdzili, że święta patriotyczne w Wieleniu obchodzone są w sposób godny wyróżnienia.
  Uroczystości zakończyły się w Ośrodku Kultury „Strzelnica” gdzie odbyła się część artystyczna. Był to koncert zatytułowany “A piosenka za nimi szła” w wykonaniu artystów z Teatru Muzycznego z Gdyni.

DYREKTOR S. EWA POLLUS